Kawa i Chwalińska grają dalej w eliminacjach. Krok bliżej do Wimbledonu

22 cze 2022, 09:48

Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska pokonały swoje rywalki po trzysetowych bataliach i awansowały do drugiej rundy eliminacji wielkoszlemowego Wimbledonu. Cieszy zwłaszcza zwycięstwo Chwalińskiej, która zanotowała pierwszą wygraną w karierze w zmaganiach kwalifikacyjnych do najbardziej prestiżowego turnieju na trawie.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kawa na trawę

Katarzyna Kawa jeszcze nigdy wcześniej nie zdołała przebrnąć żadnych eliminacji do turniejów wielkoszlemowych. Tenisistka z Krynicy-Zdroju jedyny występ w imprezie tej rangi zaliczyła podczas US Open w 2020 roku, gdy zrezygnowano z przeprowadzania eliminacji. Wczoraj wykonała pierwszy poważny krok, aby przełamać passę kwalifikacyjnych porażek w zawodach tej kategorii.

Zajmująca 132. miejsce w rankingu WTA polska zawodniczka świetnie rozpoczęła pierwszą odsłonę spotkania przeciwko Susan Bandecchi i wygrała ją 6:2. 29-latka trochę rozluźniła się w trakcie drugiej partii, co skrzętnie wykorzystała odważna Szwajcarka. Rywalka przełamała Polkę i zamknęła seta w wyniku 6:3.

W decydującym secie Kawa prowadziła już 4:1, gdy jeszcze jednego zrywu (na szczęście nieudanego) spróbowała Bandecchi. Polka odniosła triumf 6:2, 3:6, 6:2 i awansowała do następnej rundy kwalifikacji, gdzie zmierzy się z Amerykanką Sophie Chang.

Stalowe nerwy Chwalińskiej

Maja Chwalińska zainaugurowała potyczkę z Alioną Bolsovą Zadionov od mocnego uderzenia. 20-latka wyglądała wręcz fenomenalnie i oponentka nie wytrzymywała intensywnego tenisa naszej rodaczki. Polka wyraźnie zwyciężyła pierwszy akt rywalizacji 6:2 i wydawało się, że jest na najlepszej możliwej drodze do sukcesu.

Niestety, w drugiej partii w poczynania polskiej zawodniczki wkradło się nieco błędów. Hiszpanka również weszła na wyżyny umiejętności i wygrała 6:4. Trzeci set obfitował w emocje. Przeciwniczka dwukrotnie przełamywała serwis Polki, ale nieustępliwa Chwalińska pokazała charakter i odniosła zwycięstwo 6:4.

Jej kolejną rywalką będzie Alexandra Ignatik.