Strona główna Siatkówka PlusLiga W Kielcach nowy trener i… nowa nazwa!

W Kielcach nowy trener i… nowa nazwa!

0

Klub z Kielc będzie miał nowego trenera. Drużynę po Turku, Sinanie Taniku obejmie doskonale znany polskim kibicom Wojciech Serafin.

Nowy trener Kielczan to były siatkarz, zawodnik grający w takich klubach jak Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle, Jastrzębski Węgiel czy Delecta Bydgoszcz. Karierę zawodniczą zakończył w klubie z Gdańska, gdzie następnie został asystentem trenera Andrei Anastasiego.

Klub z Kielc będzię pierwszą przygodą Serafina w roli pierwszego trenera. Po latach w roli drugiego trenera postanowił odejść z Gdańska i zacząć pracę ” na siebie”. Czy był to dobry ruch, ocenimy po sezonie 2017/2018.

Dodatkowo, klub z Kielc boryka się z problemami finansowymi. Drużynę opuścił dotychczasowy sponsor tytularny, firma Effector, a do nowego sezonu PlusLigi klub został zgłoszony pod nazwą Swiętokrzyska Siatkówka Kielce. Mimo to, jeżeli drużyna nie pozyska sponsora, który pomoże wzmocnić zespół solidnymi siatkarzami, Kielczanom może być bardzo trudno utrzymać byt w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przypominamy, że po sezonie 2017/2018 Plusligę opuszczą dwie drużyny z miejsc 15. i 16., a trzynasta ekipa rozegra baraże ze zwycięzcą rozgrywek w 1 lidze.

 

Źródło: informacja własna

Komentarze