Kinga Mitoraj z punktami w Sjusjoen

25 lis 2017, 16:10

W sobotę w norweskim Sjusjoen kontynuowano rywalizację w ramach Pucharu IBU. Kinga Mitoraj zajęła w sprincie 34. lokatę i po dwóch konkurencjach w klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje 24. pozycję.

Mitoraj nieźle zaczęła, bo po pierwszym bezbłędnym strzelaniu zajmowała pozycje w szerokiej czołówce. Niestety dwie karne rundy w stójce spowodowały, że sklasyfikowana została na 34.  pozycji. Dwa razy więcej karnych rund pokonywała Kamila Żuk, która zajęła 47. lokatę. W jej przypadku cieszyć może dobra dyspozycja biegowa, uzyskała bowiem trzynasty czas w tej specjalności.

Przed południem rywalizowali mężczyźni. Mateusz Janik spudłował dwukrotnie i zajął 67. miejsce, natomiast Tomasz Jakieła z czterema karnymi rundami na koncie sklasyfikowany został na 83. miejscu. Bieg ukończyło 128 biathlonistów.

Zwycięstwa odnieśli Denise Herrmann (Niemcy) i Tarjei Boe (Norwegia).