Strona główna Kolarstwo Kolarstwo: Za nami ostatni wyścig w Europie

Kolarstwo: Za nami ostatni wyścig w Europie

0
Foto: tinkoffteam.com/Bettiniphoto

Wczoraj odbył się ostatni wyścig zaliczany do kategorii UCI World Tour, który odbył się w Europie. Kolarzy czeka jeszcze tygodniówka w Chinach. 

Ostatni wyścig rozgrywany w Europie był zarazem ostatnim klasykiem w tegorocznym kalendarzu najwyższej rangi wyścigów. 113. edycja II Lombardia liczyła 243 kilometry. Najlepiej z trudami ścigania poradził sobie Holender – Bauke Mollema, którego czas wyniósł pięć godzin, pięćdziesiąt dwie minuty i pięćdziesiąt dziewięć sekund.

Najlepiej z Polaków spisał się Rafał Majka, który linię mety przekroczył na 12. lokacie. Strata kolarza grupy Bora oscylowała w granicy pięćdziesięciu sekund.

Polakowi nie można odmówić próby walki. Sam skasował ucieczkę i znacząco zredukował główną grupę na Muro di Sormano – krótkiej, ale piekielnie stromej ściance mniej więcej 50 km przed metą. Potem również jechał aktywnie. W grupie faworytów pozostawał jeszcze kilka kilometrów przed malowniczo położoną miejscowością Como nad jeziorem o tej samej nazwie, by odpaść z niej na ostatnim podjeździe.

Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) był 71., zaś Łukasz Owsian z CCC Team nie ukończył sobotniego wyścigu.

Najwyżej z zawodników polskiego zespołu CCC sklasyfikowano Victora De la Parte, który zajął 47. lokatę.

https://twitter.com/CCCProTeam/status/1183029915328880640 http://credit-n.ru/offers-zaim/bistrodengi-zaymi-online-nalichnymi.html

Komentarze