Strona główna Kolarstwo Kolarz CCC zakończył karierę

Kolarz CCC zakończył karierę

0
Foto: CCC Team

Polski zespół CCC Team był ostatnim przystankiem w karierze Laurensa ten Dama. Holender pożegnał się z zawodowym ściganiem wraz z odbywającym się wczoraj jednodniowym wyścigu II Lombardia.

Laurens ten Dam dołączył do polskiego zespołu ścigającego się na co dzień w najwyższej dywizji wraz z przemianą BMC na CCC. Wcześniej był kolarzem Giant-Alpecin, gdzie ścigał się w latach 2016-2018.

Wśród znaczących wyników kolarza z Holandii znajduje się m.in. 8. lokata w klasyfikacji łącznej Vuelta a Espana 2012, czy 9. pozycja w Tour de France 2014. Oba wyścigi ten Dam przejechał w barwach Rabobanku.

W tym sezonie Holender rozpoczął walkę w Giro d’Italia, lecz już na szóstym etapie wycofał się z rywalizacji.

W swoim ostatnim starcie zajął 94. lokatę.

Dzisiejszy wyścig był jak bajka, gdyż zakończyłem karierę w tym samym dniu, w którym mój rodak i przyjaciel, Bauke sięgnął po zwycięstwo. Dzisiaj wieczorem idziemy razem nawet na kolację, więc będzie podwójne świętowanie. Niesamowite, jak wszystko się ułożyło. Starałem się pojechać tak mocno, jak byłem w stanie i jestem zadowolony z mojego ostatniego występu – komentuje zawodnik. http://credit-n.ru/business-kredit.html

Komentarze