Strona główna Siatkówka PlusLiga OFICJALNIE: Kolejna wielka gwiazda w Stoczni Szczecin!!!

OFICJALNIE: Kolejna wielka gwiazda w Stoczni Szczecin!!!

0
FOTO: CEV

Simon Van De Voorde to kolejny zawodnik, który przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 dołącza do ekipy Stoczni Szczecin. 28-letni Belg występuje na pozycji środkowego.

Mierzący 208 cm siatkarz ma w swoim siatkarskim CV wiele medali i pucharów. Warto wymienić chociażby wicemistrzostwo Włoch, dwa mistrzostwa Belgii oraz dwukrotny triumf w rozgrywkach pucharowych tego kraju. Do tego dochodzą także sukcesy na klubowej arenie międzynarodowej – brąz i srebro w Pucharze CEV oraz Lidze Mistrzów, a także trzecie miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Świata.

W swojej dotychczasowej karierze Van De Voorde reprezentował między innymi barwy Noliko Maaseik oraz Itas Diatec Trentino. Rozgrywki PlusLigi także nie będą mu obce, ponieważ Belg miał już przyjemność grać w naszym kraju. W sezonie 2013/2014 broił barw Jastrzębskiego Węgla, z którym to udało mu się wywalczyć brąz mistrzostw Polski. 28-latek rozegrał już także ponad 300 spotkań w reprezentacji Belgii.

Cieszę się, że dołączam do drużyny ze Szczecina i mam nadzieję, że czeka nas wspólnie bardzo udany sezon – powiedział krótko nowy środkowy Stoczni.

źródło: informacja prasowa KPPS Stocznia Szczecin

Komentarze