Strona główna Siatkówka PlusLiga Kolejne wielkie nazwiska w Stoczni Szczecin?!

Kolejne wielkie nazwiska w Stoczni Szczecin?!

0

Od kilkudziesięciu dni w siatkarskim świecie głośno jest o prawdopodobnym transferze Bartosza Kurka do Stoczni Szczecin. Jak się okazało, nie będzie on jedyną gwiazdą, która mogłaby wzmocnić zespół z Zachodniopomorskiego.

Według serwisu worldofvolley.com transfer Bartosza Kurka z tureckiego Ziraat Bankası do Stoczni jest pewien. Klub uzgodnił z zawodnikiem warunki, a sama wiadomość ma zostać ogłoszona niebawem. Ponadto, do 12. zespołu ostatniego sezonu ma dołączyć inna gwiazda polskiej siatkówki… Łukasz Żygadło!

Były rozgrywający naszej narodowej reprezentacji ostatni raz grał w rodzimej lidze w sezonie 2007/2008 w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Później reprezentował takie klubowe ikony jak Trentino Volley w latach 2008-2012 i 2014-2015 czy Zenit Kazań w latach 2013-2014. Ostatnie trzy sezony zaś spędził w lidze irańskiej, w każdym z nich prowadząc swój zespół, Sarmajeh Bank VC, do mistrzostwa kraju.

Kolejną gwiazdą, która ma zasilić szeregi Stoczni jest Bułgar Matey Kaziyski. Doświadczony przyjmujący ma na swoim koncie takie osiągnięcia jak czterokrotne mistrzostwo Włoch, mistrzostwo Rosji, cztery złota Klubowych Mistrzostw Świata, a także trzykrotny triumf w Lidze Mistrzów. Teraz Kaziyski ma zamienić ligę japońską (Bulgar gra w JTEKT Stings) na PlusLigę.

Komentarze