Strona główna Kolarstwo Kolejne wzmocnienie CCC Team

Kolejne wzmocnienie CCC Team

0
Foto: CCC Team

Kamil Małecki dołączy do zespołu CCC Team. Polski kolarz od początku swojej zawodowej kariery jest związany z zespołami sponsorowanymi przez polską firmę obuwniczą. 

W latach 2015-2018 był członkiem podstawowej drużyny zespołu – CCC Sprandi Polkowice. W 2017 roku zajął nawet 2. miejsce w klasyfikacji łącznej jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów dla orlików w Europie – Karpackim Wyścigu Kurierów. Podobne osiągnięcie osiągnął w 2018 roku, kiedy to zajął 2. pozycję w Tour de Hongire. W kończącym się sezonie kilkukrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony. Urodzony w Bytowie sportowiec wygrał wyścig o nazwie Grody Piastowskie, a także był najlepszy w Bałtyk – Karkonosze Tour.

Przejście do CCC Team gwarantuje możliwość uczestniczenia w rywalizacji z najlepszymi kolarzami. Zawodnik będzie mógł pojawić się na trasach takich wyścigów jak Tour de France, czy Vuelta a Espana.

Kamil Małecki zaimponował w tym roku w kilku mniejszych wyścigach jako kolarz CCC Development Team i ma też kilkuletnie doświadczenie w ekipie prokontynentalnej, więc wierzymy, że jest gotowy, by zaprezentować się w WorldTour w barwach CCC Team – komentuje dyrektor generalny, Jim Ochowicz.

W przyszłym roku chciałbym robić dalsze postępy jako kolarz. Dam z siebie wszystko, by być silną częścią zespołu, pomagać innym i pokazywać się z dobrej strony w każdym wyścigu. Postaram się w pełni wykorzystać tę szansę – dodaje Małecki

Tym samym barw CCC Team w przyszłym roku będzie broniło pięciu Polaków. Wśród nich znajdują się również Michał Paluta, Łukasz Wiśniowski, Kamil Gradek i Szymon Sajnok.

Komentarze