Kolejne zwycięstwo Polek na MŚ! Zostały liderkami swojej grupy

3 sie 2023, 10:40

Zawodniczki Waldemara Kawki doskonale rozpoczęły zmagania w tegorocznych mistrzostwach świata do lat 19, które organizowane są w Chorwacji i na Węgrzech. Polki we wtorek pokonały Meksyk, natomiast w środę poradziły sobie z reprezentacją Korei Południowej 3:0.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

MŚ siatkarek do lat 19. Polki zostały liderkami grupy D

Polki w swojej grupie mają pięć rywalek. We wtorek nasze zawodniczki rozegrały swój pierwszy mecz. Na start młodzieżowych MŚ przyszło im powalczyć z Meksykiem, którego ograły w czterech setach (3:1). Szczególnie dobrze w biało-czerwonych strojach radziły sobie Anna Fiodorowicz oraz Martyna Podlaska.

W środę nasza reprezentacja do lat 19 pokazała się z jeszcze lepszej strony. W drugim spotkaniu grupowym podopieczne Waldemara Kawki poradziły sobie z Koreankami, które na otwarcie turnieju przegrały 2:3 z Amerykankami. Teraz azjatyckie zawodniczki musiały uznać wyższość Polek, który pokonały je bez straty nawet jednego seta.

Nasze zawodniczki wygrały z Koreą Południową 3:0 (25:19, 25:23, 25:16). Ponownie rewelacyjne spotkanie rozegrała atakująca Martyna Podlaska. Po dwóch spotkaniach Polki są liderkami grupy D. W czwartek o godzinie 18:00 rozegrają swój trzeci mecz. Tym razem ich rywalkami będą Serbki.