MŚ siatkarek U19. Polki wygrywają na inaugurację turnieju

2 sie 2023, 08:04

Polki od zwycięstwa rozpoczęły zmagania na siatkarskich mistrzostwach świata do lat 19. Biało-czerwone pokonały Meksykanki 3:1 (25:11, 25:19, 20:25, 27:25). Drużyna prowadzona przez Waldemara Kawkę została liderem grupy D.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

MŚ siatkarek U19. Polska lepsza od Meksyku

Siatkarskie mistrzostwa świata do lat 19 rozgrywane są w tym roku na Węgrzech i Chorwacji. Polki w swojej grupie mają pięć rywalek. We wtorek nasze zawodniczki rozegrały swój pierwszy mecz. Na start młodzieżowych MŚ przyszło im powalczyć z Meksykiem, którego ograły w czterech setach.

Szczególnie dobrze w biało-czerwonych strojach radziły sobie Anna Fiodorowicz oraz Martyna Podlaska. Polki w dwóch pierwszych setach siały popłoch w szeregach Meksykanek i były nie do zatrzymania w ataku. Dzięki temu nasza reprezentacja początkowe partie wygrała do 11 i 19.

Gorzej poszło naszym zawodniczkom w secie numer trzy. Przy stanie 13:5 Meksykanki zdobyły aż osiem punktów z rzędu i ostatecznie wygrał tę partię do 20. W ostatnim secie obie reprezentacji grały natomiast punkt za punkt. W samej końcówce lepsze okazały się jednak podopieczne Waldemara Kawki (27:25).

Już w środę (2 sierpnia) nasze zawodniczki zmierzą się z Koreą Południową. Azjatki przegrały na start z siatkarkami ze Stanów Zjednoczonych (3:2). Ten mecz rozpocznie się o godzinie 21:00.

Skład reprezentacji Polski: Anna Fiedorowicz, Aleksandra Walczak, Martyna Podlaska, Agata Milewska, Rozalia Moszyńska, Zuzanna Suska, Zofia Brzoza, Amelia Dombrowska, Zofia Sobanty i Nadia Siuda.

Uniwersjada 2023. Polacy z pierwszymi złotymi medalami!