Strona główna Siatkówka PlusLiga Kolejni zawodnicy dołączają do Resovii!

Kolejni zawodnicy dołączają do Resovii!

0

Asseco Resovia Rzeszów, z prezesem Krzysztofem Ignaczakiem na czele, kontynuuje przygotowania do przyszłego sezonu. Tym razem do rzeszowskiej ekipy dołączają Grzegorz Kosok, Bartosz Mariański i Bartłomiej Krulicki.

Do ekipy dołączyły już znane nazwiska: Zbigniew Bartman, Nicolas Marechal, Marcin Komenda oraz trener Piotr Gruszka. Czas na kolejne wzmocnienie klubu!

Po pięciu latach przerwy do Resovii powraca Grzegorz Kosok. Ten zawodnik jest dobrze znany wśród siatkarskich kibiców. Środkowy swoją karierę rozpoczynał w MKS-ie Będzin, skąd przeniósł się do Płomienia Sosnowiec, a następnie do Jadaru Radom. W trakcie sezonu 2008/2009 trafił do Resovii, której barw bronił aż do 2014 roku. Kolejne sezony Kosok spędził w Łuczniczce Bydgoszcz oraz Jastrzębskim Węglu. W ostatnim sezonie wywalczył z Jastrzębskim Węglem brązowy medal Mistrzostw Polski oraz został uznany za drugiego najlepiej blokującego zawodnika sezonu. Z Asseco Resovią Rzeszów zawodnik podpisał dwuletni kontrakt.

Nowy libero, Bartosz Mariański, swoją karierę zaczynał w AZS-ie Olsztyn. Na początku brał udział w rozgrywkach drużyny w Młodej Lidze, jednak od sezonu 2011/2012 występował w barwach AZS-u również w PlusLidze. Z Olsztyna libero przeniósł się do UMKS-u Kęczanin Kęty, a od 2015 roku bronił barw GKS-u Katowice. Od przyszłego sezonu Mariański zasili ekipę z Rzeszowa.

Do zespołu dołącza również Bartłomiej Krulicki, który siatkarską przygodę rozpoczął w MTS AS Myszków, a następne dwa lata spędził w Norwidzie Częstochowa. Środkowy występował też w klubach KS Milcz, TS Victoria PWSZ Wałbrzych i BBTS Wałbrzych. Od 2016 roku Krulicki reprezentował GKS Katowice, a ostatni sezon przypieczętował siódmym miejscem wśród najlepiej blokujących siatkarzy. Przez kolejne dwa sezony środkowy będzie występował w barwach Asseco Resovii Rzeszów.

Źródło: informacja prasowa Asseco Resovii Rzeszów/opracowanie własne

 

Komentarze