Kolejny mecz PHL z porażką młodych katowiczan

15 lis 2017, 00:10

Przełożone spotkanie Polonii Bytom z PZHL Katowice U-20 zostało dziś rozegrane na lodowisku przy ul. Kazimierza Pułaskiego w Bytomiu. Wynik jednak doskonale podsumował kolejne zmagania i umiejętności hokeistów. Zdecydowane zwycięstwo Polonii 8:3 pokazało, że młodym zawodnikom pozostało jeszcze wiele do nauki.

W pierwszą tercję meczu zawodnicy gospodarzy weszli zdecydowanie i już w 42. sekundzie prowadzili po strzale Filipa Stoklasy. Wyrównanie przyszło jednak 6 minut później z ręki Dominika Olszewskiego, który zdołał pokonać golkipera z Bytomia. Walka na tafli jednak nie miała końca. Dobra obrona katowiczan została przebita po raz drugi w 15. minucie przez Szymona Mularczyka. Na przerwę gospodarze schodzili więc w lepszych nastrojach.

Start drugiej części spotkania to szybka akcja młodego Kamila Klocka (’21), kiedy to gra wyrównała się na 2:2. Trzecią bramkę szybciej do swojego konta dołożyła Polonia. Podczas gry w przewadze Błażej Salamon (’27, ’28) zdołał strzelić dwa gole, tym samym podwyższając stan rywalizacji do 4:2. W połowie tego spotkania, w czasie ponownej gry w osłabieniu gości z Katowic, piąte trafienie dołożył Mateusz Danieluk (’30), a asystę zaliczył poprzedni strzelec bramki – Błażej Salamon. Stan gry po drugiej tercji był zdecydowanie korzystniejszy dla gospodarzy, gdyż wynosił 6:2. W końcówce hat-tricka skompletował Salamon.

Ostatnie 20 minut regulaminowego czasu, to szybka i ofensywna gra formacji z Bytomia. Po składnej akcji w trakcie gry w przewadze Tomasz Kozłowski (’43) oddał strzał i umieścił ponownie krążek między słupkami bramkarza z Katowic. Hokeiści zespołu gości próbowali się jeszcze bronić, a ostatnim tchnieniem przez nich wydanym był gol Jana Sołtysa na 7:3 (’50). W ostatniej minucie spotkania finalne trafienie dołożył jeszcze Bartłomiej Stępień, który ustalił wynik na 8:3.