Kolejny popis Igi Świątek. Polka w czwartej rundzie turnieju w Madrycie!

30 kwi 2023, 18:18

Iga Świątek wykonała kolejny krok w kierunku awansu do finału turnieju WTA w Madrycie. Polka bez większego problemu pokonała Amerykankę Bernardę Perę 6:3, 6:2 i zameldowała się w czwartej rundzie.

Obie tenisistki rozpoczęły rywalizację w Madrycie od pewnych zwycięstw. Iga Świątek pokonała 6:3, 6:2 Austriaczkę Julię Grabher, natomiast Bernarda Pera bez problemu ograła Niemkę Tatjanę Marię, pokonując ją 6:1, 6:3. Faworytką tego starcia była rzecz jasna Polka.

Spokojne zwycięstwo Igi Świątek

Iga Świątek i Bernarda Pera w przeszłości grały ze sobą tylko raz. W czerwcu 2019 roku w finale kwalifikacji do turnieju WTA 250 w Birmingham po wyrównanym spotkaniu lepsza była Polka, wygrywając 2:6, 7:6(6), 6:4.

Pierwszy set rywalizacji w Madrycie potwierdził, że Świątek jest lepszą tenisistką, choć w trzecim gemie została przełamania i Pera prowadziła 2:1. Później jednak Polka dwukrotnie zrewanżowała się tym samym i choć nie wykorzystała pierwszej piłki setowej przy stanie 5:2, wygrała seta 6:3.

Drugi set miał dość podobny przebieg. Polka rozpoczęła go od przełamania Pery i nie oddała już prowadzenia do samego końca. W kolejnych gemach Amerykanka nie miała zbyt wiele do powiedzenia i ostatecznie Świątek bez większego kłopotu wygrała 6:2 i całe spotkanie.

Iga Świątek (1. WTA) vs Bernarda Pera (32. WTA) 6:3, 6:2

Liderka światowego rankingu awansowała tym samym do czwartej rundy turnieju w Madrycie. Jej kolejną rywalką będzie Chinka Qinwen Zheng (24. WTA) lub Rosjanka Jekatierina Aleksandrowa (17. WTA).