środa, 17 sierpnia, 2022

Kolejny transfer Vive Tauronu!

Szymon Sićko to kolejny zawodnik, który związał się umową z drużyną mistrzów Polski. Były zawodnik Chrobrego Głogów, w którego barwach zadebiutował w minionym sezonie w rozgrywkach Superligi, podpisał czteroletni kontrakt z Vive Tauronem Kielce.

19-latek nie będzie od razu występował z stolicy Województwa Świętokrzyskiego, a zostanie wypożyczony do beniaminka Bundesligi TV Huettenberg. Sićko w ostatnim sezonie wystąpił w 32 meczach i zdobył 106 bramek. Młody rozgrywający reprezentował też barwy narodowe na wielu szczeblach.

„To bardzo perspektywiczny zawodnik i jesteśmy zadowoleni, że udało nam się porozumieć. Pierwszy sezon Szymon spędzi na wypożyczeniu w niemieckiej Bundeslidze, gdzie będzie miał na pewno okazję nabrać doświadczenia w jednej z najsilniejszych lig w Europie. Pozyskanie tak młodego zawodnika to kapitał na przyszłość dla naszego klubu i kolejny etap przebudowy drużyny na kolejne lata.” – wypowiedział się na temat tego transferu prezes Bertus Servaas na łamach klubowej strony internetowej.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA