Kolejny udany sprawdzian za polskimi hokeistami

14 kwi 2016, 22:33

Niewiele ponad tydzień pozostał do rozpoczęcia Mistrzostw Świata 1A w hokeju na lodzie. Reprezentacja Polski w ramach przygotowań do tego turnieju wygrała dzisiaj spotkanie towarzyskie z Litwa 8:2.

Warto odnotować, że w meczu z Litwą debiut w seniorskiej  reprezentacji Polski zaliczył Alan Łyszczarczyk, który na co dzień gra w zespole Sudbury Wolves i znalazł się na liście zawodników zakwalifikowanych do tegorocznego draftu NHL.

To nie jednak debiut Łyszczarczyka był wydarzeniem tego wieczoru, a bardzo dobra i skuteczna gra Biało-Czerwonych. Polacy objęli prowadzenie już w drugiej minucie, a do końca pierwszej tercji za sprawą Urbanowicza i Arona Chmielewskiego prowadzili 3:0.

Druga tercja to dużo bardziej wyrównana gra czego skutkiem były dwa trafienia Litwinów, na które podopieczni Jacka Płachty odpowiedzieli jednak trzema golami.

Ostatnie dwadzieścia minut meczu nie przyniosły już wielkich emocji. Biało-Czerwoni dorzucili dwa trafienia i pewnie kontrolowali boiskowe wydarzenia raz po raz zagrażając bramce Litwinów. Dwa gole autorstwa Marcina Kolusza ustaliły ostatecznie wynik spotkania na 8:2.

Rywale Biało-Czerwonych już w najbliższą niedzielę rozpoczynają walkę w Mistrzostwach Dywizji 1B, zaś Polska będzie gospodarzem turnieju Dywizji 1A, który zostanie rozegrany w Katowicach od 23 kwietnia.

Polska – Litwa 8-2

Tercje: 3-0, 4-2, 1-0.
Bramki: 1-0 Bepierszcz (2′), 2-0 Urbanowicz (10′), 3-0 Chmielewski (13′), 4-0 Chmielewski (22′), 4-1 Laukaitis (24′), 4-2 Krakauskas (25′), 5-2 Ciura (28′), 6-2 Łopuski (31′), 7-2 Kolusz (40′), 8-2 Kolusz (55′)

Polska: Odrobny – Dronia, Bychawski; Kolusz, Zapała, Malasiński – Pociecha, Ciura; Chmielewski, Pasiut, Łopuski – Bryk, Kotlorz; Wronka, Dziubiński, Bepierszcz – Kruczek, Wajda; Urbanowicz, Bagiński, Witecki, Łyszczarczyk.