Koniec fatalnej passy! Magda Linette w 2. rundzie turnieju w Abu Dhabi

6 lut 2024, 12:06

Magda Linette wygrała w dwóch setach z Alexandrą Ealą z Filipin i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 500 Abu Dhabi Open. Polka tym samym przerwała niechlubną passę kolejnych przegranych meczów, która trwała od czterech miesięcy.

Linette nie bez problemów, ale wygrywa

Magda Linette miała za sobą bardzo złą passę. Po raz ostatni wygrała oficjalne spotkanie… na początku października, w 2. rundzie turnieju w Pekinie. Później zanotowała dziewięć kolejnych porażek, a do tego przegrała dwa mecze w Billie Jean King Cup. Starcie z niżej notowaną rywalką w Abu Zabi było więc okazją do przełamania tej serii.

W pierwszym secie przeciwniczka z Filipin sprawiła Polce nadspodziewanie sporo kłopotów. Żadna z tenisistek nie dała się przełamać, dlatego po wyrównanej walce do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepiej spisała się Linette, wygrywając go 7:4.

W drugim secie polska tenisistka weszła na swój znacznie lepszy poziom i nie pozostawiła przeciwniczce złudzeń, kto powinien awansować do kolejnej rundy zmagań w Abu Dhabi. Linette pewnie wygrała tę partię 6:1 i przerwała niechlubną passę kolejnych porażek.

Alexandra Eala (187. WTA) – Magda Linette (55. WTA) (4)6:7, 1:6

Magda Linette awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju WTA 500 w Abu Dhabi. W niej czeka ją znacznie trudniejsze zadanie – zmierzy się bowiem z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (13. WTA).