Strona główna Tenis Pozostałe Koniec “lat tłustych” Radwańskiej?

Koniec “lat tłustych” Radwańskiej?

0
Foto: fedcup.com

Po porażce z Brytyjką Heather Watson sytuacja w rankingu WTA dla Radwańskiej robi się nieciekawa. Blisko trzeci miesiąc nowego roku za nami, a sukcesów jak nie było, tak nie ma.

Zawodniczka, z którą krakowianka nigdy nie miała problemów (wygrała cztery na cztery spotkania, w których nie straciła ani jednego seta), nagle zaczęła sprawiać jej ogromne kłopoty. 43 w rankingu WTA Watson to młoda i jeszcze niezbyt doświadczona zawodniczka. Z czołowej dziesiątki nikogo nie pokonała. Do wczoraj.

Sytuację uspokaja trener Agnieszki – Tomasz Wiktorowski. Jego zdaniem wprowadzenie bardziej agresywnego stylu gry niesie za sobą większą ilość błędów – a co za tym idzie, także większą ilość straconych gemów, setów, a w skrajnych przypadkach nawet meczów. Są nawyki, które ciężko zmienić z dnia na dzień.

Radwańska już w najbliższy poniedziałek straci niemal 15% swoich dotychczas zdobytych punktów. Liczba ta może nie przeraża, lecz na pewno daję do myślenia. Jeżeli czegoś Agnieszka nie zmieni to opuści “10” szybciej niż najwięksi pesymiści się tego spodziewają.

Komentarze