Koniec przygody Matkowskiego z Indian Wells

21 mar 2015, 10:53

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjic przegrali w półfinale imprezy w Indian Wells. Polsko-serbski debel musiał uznać wyższość pary Vasek Pospisil i Jack Sock, ulegając 1:2 (4:6 6:3 6:10).

Amerykański debel w całym turnieju pokazywał, że serwis jest ich najmocniejszą stroną. Tak też było w pierwszym secie, w którym nie dali oni przeciwnikom ani jednej szansy na przełamanie swojego serwisu. Gorsi w tym aspekcie byli Matkowski i Zimonjic – w całym pierwszym secie musieli bronić aż czterech break pointów. Kluczowy okazał się piąty gem, bowiem w nim doszło do przełamania, a prowadzenie rywale doholowali bez żadnego problemu.

Drugi set to niemalże lustrzane odbicie pierwszego. Pospisil/Sock nie mieli żadnych szans na przełamanie, natomiast Matkowski/Zimonjic – trzy. W szóstym gemie jedną z nich wykorzystali, co przełożyło się na wyrównanie stanu meczu.

Do rozstrzygnięcia tego zaciętego spotkania potrzebny był więc mistrzowski tie break. W nim mocniejsi okazali się zawodnicy z amerykańskiej ziemi i to oni powalczą w finale. Ich rywalami będzie włoska para – Simone Bolelli i Fabio Fognini.