niedziela, 2 października, 2022

Doczekaliśmy się! Krzysztof Głowacki zawalczy o mistrzowski pas w Polsce

W poniedziałek Grupa Knockout Promotions wygrała przetarg na walkę Krzysztofa Głowackiego (32-3, 20 KO) z Dylanem Bregeon (12-2-1, 3 KO). Dzięki temu mamy pewność, że pojedynek o pas mistrza Europy w wadze junior ciężkiej odbędzie się w Polsce.

Głowacki zawalczy w Polsce. Pojedynek jeszcze w tym roku

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Krzysztof Głowacki to jeden z najbardziej doświadczonych polskich pięściarzy. Zawodnik pochodzący z Wałcza w swojej karierze zdołał m.in. dwukrotnie zdobyć tytuł mistrz świata World Boxing Organization w wadze junior ciężkiej. Głowacki na ringu mierzył się z tak wybitnymi zawodnikami, jak m.in. Ołeksandr Usyk, Marco Huck czy Lawrence Okolie.

Dlatego też wszystkich fanów boksu powinna ucieszyć informacja, że polska Grupa Knockout Promotions wygrała w poniedziałek przetarg na walkę z udziałem 36-latka. Stawką pojedynku z Dylanem Bregeonem będzie tytuł zawodowego mistrza Europy w wadze junior ciężkie. Data walki nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że do starcia musi dojść w ciągu 90 dni od wygrania przetargu.

Kolejny wygrany przetarg bardzo nas cieszy z kilku przyczyn. Przede wszystkim, staramy się przyprowadzić do Polski coraz wyższy poziom sportowy. Poza tym uważam że jesteśmy to winni Głowackiemu. „Główka”, podobnie jak Włodarczyk, stoczył kilka wspaniałych zagranicznych walk, a co najważniejsze zwycięskich. Chcemy dać zbliżającemu się do końca kariery Głowackiemu szansę boksowania przed własną publicznością o prestiżowy pas – podsumował promotor bokserski Andrzej Wasilewski w rozmowie z „TVP Sport”.

Dziennikarze podkreślają, że dla Głowackiego będzie to naprawdę duże wyzwanie sportowe. W tym roku 36-latek stoczył tylko jeden pojedynek, pod koniec kwietnia pokonując Francisco Rivasa Ruiza. Walka z Meksykaninem wyglądała jednak jak sparing, a przeciwnik Polaka był w fatalnej formie.

Warto przypomnieć, że to już druga prestiżowa walka, jaka w najbliższym czasie odbędzie się w Polsce. Wcześniej grupa KnockOut Promotions wygrała przetarg na organizację walki Mateusza Masternaka z Jasonem Whateleyem. Pojedynek, który będzie finałem eliminatora do pasa organizacji IBF, odbędzie się w Zakopanem już 29 października. Wygrany stanie przed szansą pojedynku z aktualnym czempionem – Jaiem Opetaią.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Łukasz Różański z nowym terminem walki. Bitwa o mistrzostwo świata WBCPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA