Łukasz Różański z nowym terminem walki. Bitwa o mistrzostwo świata WBC

Aktualizacja: sie 31 2022, 19:15
sie 31 2022, 18:08

Łukasz Różański 13 sierpnia miał spotkać się w ringu z Oscarem Rivasem. Walka rzeszowianina, której stawką jest pas WBC w kategorii bridger, została jednak przełożona. Teraz potwierdzono, że wyczekiwany pojedynek odbędzie się 15 października. 

Walka Różańskiego potwierdzona. Walka o pas jesienią

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetJuż w sierpniu Łukasz Różański miał stoczyć najważniejszą walkę swojego życia. Na 40-tysięcznym stadionie w kolumbijskim Cali Polak miał wejść do ringu z Oscarem Rivasem. Stawką pojedynku był tytuł czempiona WBC w kategorii bridger. Gala miała być nie tylko wielkim wydarzeniem sportowym, ale także rozrywkowym.

Pierwotne plany organizatorów zostały jednak pokrzyżowane. Wszystko z powodu ślubu amerykańskiej gwiazdy Jennifer Lopez, która miała ozdobić galę swoim występem. W związku z tym zdecydowano, że całe wydarzenie zostanie przełożone.

I co mogę zrobić?! Walka została przełożona na późniejszy nieokreślony termin. Miały się spełnić marzenia, ale to nie znaczy, że się nie spełnią i mam nadzieję, że tak samo, jak ja również i Wy, czyli moi kibice, trzymacie kciuki, by to wydarzenie jak najszybciej się odbyło! Szkoda przygotowań, bo jestem przygotowany w stu procentach. Waga zrobiona i jestem gotowy. Czekamy na rozwój sytuacji i konkretną datę – mówił niezadowolony Łukasz Różański.

Teraz Andrzej Wasilewski, promotor polskiego pięściarza potwierdził, że zaległy pojedynek odbędzie się 15 października. Walka odbędzie się w limicie do 101,6 kg. Dla Oscara Rivasa, który dzierży pas organizacji WBC, będzie to pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Warto dodać, że w środę potwierdzono również inna ciekawą walkę z udziałem polskiego pięściarza. Już 29 października na gali Knockout Boxing Night 25 organizowanej w Zakopanem dojdzie do pojedynku Mateusza Masternaka z Jasonem Whateleyem. Zwycięzca zostanie pretendentem do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej.

W młodości rzucił boks, teraz zawalczy o mistrzostwo świata. Kim jest Łukasz Różański?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA