Strona główna Pozostałe Kuba Giermaziak zaczyna rywalizację w Porsche Supercup!

Kuba Giermaziak zaczyna rywalizację w Porsche Supercup!

0

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich kierowców wyścigowych Kuba Giermaziak, rozpocznie w najbliższy weekend rywalizację w swym szóstym już sezonie serii wyścigowej Porsche SuperCup! 

Zawodnicy już w niedzielę staną na starcie pierwszego wyścigu na torze Catalunya w Barcelonie.

Polak nie ukrywa, że wiąże z tym startem duże nadzieje. Otwarcie mówi, że tor Catalunya jest wymagający, ale należy do ulubionych w całym kalendarzu jego startów, przez co chce walczyć tu o zwycięstwo. Celem na dłuższy okres jest obrona drużynowego tytułu mistrza świata z poprzedniego sezonu i zdobycie tego trofeum w kategorii indywidualnej. Nie będzie to łatwe, gdyż na starcie w nadchodzącym sezonie znów stanie plejada świetnych kierowców, znanych z wyścigów serii Porsche SuperCup.

Zawodnikowi z Vervy Racing Team może pomóc fakt, że odbył na tym torze testy, na których przejechał ponad 744 testowych kilometrów. Kluczem do sukcesu będzie z pewnością odpowiednie przygotowanie samochodu i oszczędzanie opon, gdyż warunki w upalnych hiszpańskich warunkach często są ekstremalne.

– W tym roku sezon rozpoczyna się późno, dlatego też nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu. Tor w Barcelonie jest jednym z moich ulubionych obiektów w kalendarzu Porsche Supercup. Odbyliśmy niedawno udane testy na tej pętli, więc jestem optymistycznie nastawiony. Do tej pory osiągałem w stolicy Katalonii bardzo dobre wyniki, ale jeszcze tu nie wygraliśmy. Od początku stawiam sobie bardzo ambitne cele i chciałbym rozpocząć sezon od zwycięstwa – powiedział Giermaziak tuż przed startem sezonu.

Samochód Vervy Racing Team w sezonie 2015:

Porsche 911 GT3 Cup (źródło: www.vervaracingteam.pl)
Porsche 911 GT3 Cup (źródło: www.vervaracingteam.pl)

 

Komentarze