Kuriozalny początek reprezentanta w kadrze. “Alkomat pokazał pół promila”

sty 16 2023, 19:56

Przyjmujący siatkarskiej reprezentacji Polski Artur Szalpuk opowiedział ze szczegółami o przygodzie, jaką przeżył w trakcie pierwszego zgrupowania w drużynie narodowej. Zawodnik Projektu Warszawa uzyskał w badaniu alkomatem 0,5 promila, jednak nie z powodu spożycia alkoholu.

Artur Szalpuk zadebiutował w reprezentacji Polski pod wodzą Stephane’a Antigi w kwietniu 2015 roku. Od tamtego czasu w barwach biało-czerwonych zanotował 97 wystepów. W tym czasie sięgał z kadrą między innymi po mistrzostwo świata w 2018 roku czy brązowy medal mistrzostw Europy w 2019 roku.

Szalpuk opowiedział o incydencie w debiucie

Choć Szalpuk ma za sobą mnóstwo meczów w dorosłej reprezentacji, w dalszym ciągu żywo siedzą w nim wspomnienia z debiutu w narodowych barwach. Przyjmujący polskiej kadry w programie “Volley Break” opowiedział o niecodziennej sytuacji na pierwszym zgrupowaniu.

To był mój pierwszy dzień w reprezentacji Polski. Rano było badanie alkomatem, który wykazał pół promila alkoholu. Byłem tam z Mateuszem Bieńkiem, ale on szybko wyszedł, żeby nie dostać rykoszetem. Nawet teraz nie wiem, jak tak szybko na to wpadłem, ale przypomniałem sobie, że wcześniej płukałem usta płynem. Po chwili przepłukałem usta wodą, poczekaliśmy 10 minut i na urządzeniu wyświetliło się już zero. Potem, a właściwie to do teraz wszyscy się śmieją z mojego kadrowego debiutu – opowiedział.

Pożar po zdobyciu mistrzostwa świata

Największym sukcesem siatkarskiej reprezentacji Polski z Szalpukiem w składzie było mistrzostwo świata w 2018 roku. W wielkim finale turnieju biało-czerwoni pokonali wówczas 3:0 Brazylię. Tuż po zwycięstwie wybuchł jednak pożar, który, jak się okazało, został wywołany przez jednego z zawodników.

To nie byłem ja. Nie mogę powiedzieć, który z nas, ale jeden z czternastu, którzy zdobyli mistrzostwo świata. Później musieliśmy się zrzucić na gaśnicę – opowiedział ze śmiechem przyjmujący polskiej kadry.

Od marca 2022 roku Artur Szalpuk jest siatkarzem Projektu Warszawa. Wcześniej przyjmujący grał w takich klubach, jak Epicentr-Podolany Horodok, Verva Warszawa Orlen Paliwa, PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk, Cerrad Czarni Radom i AZS Politechnika Warszawska.

Duże sukcesy Polaków. Medale na Mistrzostwach Europy w short tracku

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA