Duże sukcesy Polaków. Medale na Mistrzostwach Europy w short tracku

16 sty 2023, 10:51

Niedziela była ostatnim dniem Mistrzostw Europy w short tracku, które odbyły się w gdańskiej hali Olivia. Polacy mogą zaliczyć turniej do udanych. Medale dla naszego kraju zdobywali Natalia Maliszewska oraz sztafeta męska startująca na dystansie 5000 m. Zmagania zdominowali Holendrzy i Belgowie.

ME w short tracku. Dwa medale dla reprezentacji Polski

To było prawdziwe święto dla fanów łyżwiarstwa szybkiego. Aż 139 zawodniczek i zawodników z 25 państw europejskich pojawiło się w gdańskiej hali Olivia. W tej grupie znalazło dziesięcioro reprezentantów Polski. Zgodnie z przypuszczeniami specjalistów zawody w Gdańsku zdominowali panczeniści z Holandii i Belgii, a kibiców czarowały takie gwiazdy jak m.in. Suzanne Schulting czy Jens van ’t Wout.

Polacy trójmiejskie zmagania w short tracku zakończyli natomiast z dwoma medalami. Natalia Maliszewska ponownie w Gdańsku zdobyła wicemistrzostw Europy na dystansie 500 metrów. Zawodniczka trenująca w Juvenii Białystok świetnie spisała się w finale zawodów i uplasowała się tuż za plecami właśnie Suzanne Schulting. W finale biegu na 500 metrów okazję na zaprezentowanie się miała także Nikola Mazur.

Medal wywalczyła również polska męska sztafeta na 5000 m. Drużyna w składzie Diane Sellier, Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński i Paweł Adamski stanęła na trzecim najniższym stopniu podium. Bliska medalu była również sztafeta pań na 3000m. Ekipa w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska zakończyła zmagania na czwartej lokacie.

PŚ w Zakopanem: Dawid Kubacki na drugim miejscu! Granerud minimalnie przed Polakiem