wtorek, 28 czerwca, 2022

Kwiatkowski drugi po dwóch etapach Paryż-Nicea!

Michał Kwiatkowski (Team Sky) zajął piąte miejsce na drugim etapie i awansował na drugie miejsce klasyfikacji generalnej wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea. Francuska „etapówka” zaliczana jest do cyklu World Tour.

Podczas drugiego dnia ścigania na kolarzy czekała 163-kilometrowa trasa po lekko pagórkowatym terenie. Dodatkową trudnością był mocno wiejący wiatr, który w pewnym momencie spowodował podział peletonu na kilka grup.

Na 50 kilometrów przed metą Michał Kwiatkowski miał defekt i znalazł się w grupie goniącej, która miała ponad minutę straty do czołówki. 10 kilometrów przed końcem etapu różnica ta została odrobiona i na czele było 50 zawodników.

Ostatecznie o etapowe zwycięstwo walczyło 8 kolarzy: Kwiatkowski, Bernal, Rowe (wszyscy Team Sky), Groenewegen (Jumbo-Visma), Gilbert (Deceuninck – Quick Step), Garcia (Bahrain Merida), Sanchez (Astana) i Trentin (Mitchelton-Scott).

Na finiszu najszybszy był Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma). Drugi był Iván García (Bahrain Merida), a trzeci Philippe Gilbert (Deceuninck – Quick Step). Michał Kwiatkowski był piąty.

W klasyfikacji generalnej liderem jest Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), która wyprzedza Kwiatkowskiego o 12 sekund.

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA