Strona główna Kolarstwo Kwiatkowski wygrywa Amstel Gold Race!

Kwiatkowski wygrywa Amstel Gold Race!

0

Michał Kwiatkowski z Etixx Quick-Step wygrał kolarski wyścig Amstel Gold Race! Polak popisał się przepięknym finiszem i nie dał szans rywalom. Dziewiąte miejsce zajął Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice.

W ucieczce dnia znalazło się sześciu zawodników. Byli to Laurens De Vreese (Astana), Jan Polanc (Lampre), Timo Roosen (LottoNL-Jumbo), Linus Gerdemann (Cult Energy), Johann Van Zyl (MTN-Qhubeka) i Mike Terpstra (Team Roompot). Ich przewaga szybko wzrosła do 11 minut, jednak później systematycznie malała. Trzydzieści kilometrów przed metą harcownicy stracili nadzieję i zostali doścignięci.

Również 30 km przed metą miał miejsce ciekawy atak. W grupie przed peletonem znaleźli się m.in. Nibali, Rosa, Caruso i Kelderman. Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła już około 40 sekund, jednak to nie wystarczyło. Kilkanaście kilometrów przed metą wszystko się połączyło. Miały jeszcze miejsce krótkie ataki, ale na Caubergu pojawiła się większa grupa.

Na podjeździe odjechać próbowali Ben Hermans i Maciej Paterski, ale bez efektu. W tym samym miejscu co przed rokiem zaatakował Philippe Gilbert! Na koło “siadł” mu Michael Matthews, a następnie dojeżdżali kolejni zawodnicy. Ostatecznie doszło do finiszu z niewielkiej grupki.

Najszybszy był mistrz świata, jadący w tęczowej koszulce, nasz Michał Kwiatkowski! Drugie miejsce zajął Alejandro Valverde, a trzecie Michael Matthews. Na dziewiątym miejscu linię mety minął Maciej Paterski.

Komentarze