Legenda tenisa nie wierzyła w powrót Świątek na fotel liderki rankingu WTA. “Stawiałam na Gauff”

20 lis 2023, 14:49

Martina Navratilova, 18-krotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych wypowiedziała się na temat Igi Świątek. Czeszka przyznała, że nie do końca wierzyła w to, że Polka wróci na fotel liderki rankingu WTA. Pochwaliła jednak jej postawę w WTA Finals.Navratilova doceniła Świątek

Przed rozpoczęciem ostatniego US Open była znakomita czeska tenisistka atakowała Igę Świątek. Navratilova odniosła się nawet do komentarzy Polki na temat narastającego zmęczenia. Stwierdziła wówczas, że “jeśli nie ma siły i jest aż tak zmęczona psychicznie, to niech nie gra“.

Tym razem jednak była tenisistka doceniła Świątek i to, jak zaprezentowała się podczas WTA Finals. – To była najlepsza wersja Igi, w której nikt nie może jej dorównać. W tych trudnych warunkach po prostu zdeklasowała rywalki. Lepiej wchodziła w wymiany i wiedziała, jak je kończyć – skomentowała.

Navratilova wskazała obszary do poprawy u Świątek

W dalszej części wywiadu dla “iNews” Navratilova przyznała, że nie wierzyła w Polkę, a większe szanse na fotel liderki rankingu WTA dawała Coco Gauff.Szczerze mówiąc, kilka tygodni temu, na podstawie tego, co widziałam, nie myślałam, że skończy rok jako numer 1 w rankingu. Stawiałam na Gauff. Teraz myślę, że Gauff może prześcignąć Sabalenkę. Ale nie wiem, czy którakolwiek z nich będzie w stanie pokonać Igę – dodała.

Na koniec Czeszka wskazała obszary, które jej zdaniem polska tenisistka mogłaby poprawić. – Popracowałabym nad dochodzeniem do siatki. Poprawiła się w tym elemencie, ale przed nią wciąż długa droga, jeśli chodzi o woleje. Może też nieco przyspieszyć swoje serwisy i dodać więcej dropszotów. Jeśli to zrobi, będzie jeszcze bardziej zabójcza – podsumowała.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA