Strona główna Pozostałe Legia Warszawa zainwestuje w E-sport?

Legia Warszawa zainwestuje w E-sport?

1

11 lipca opublikowaliśmy felieton na temat tego ile sportu jest w e-sporcie. Można go przeczytać TUTAJ. A teraz dowiadujemy się, że Legia Warszawa może zainwestować w zespół e-sportowy!

Na całym świecie kluby sportowe coraz częściej interesują się e-sportem, otwierając sekcje różnych gier komputerowych. Wszystko wskazuje na to, że również w Polsce doczekamy się podobnej inwestycji. Team Kinguin od kilku dni przebywa na bootcampie [bootcamp – zgrupowanie] w Warszawie, ale zawodnicy na początku nie zdradzali, gdzie dokładnie trenują. Z czasem zaczęli jednak publikować coraz więcej zdjęć w mediach społecznościowych, które jednoznacznie wskazują, że do kolejnych turniejów przygotowują się na stadionie Legii Warszawa – obecnego Mistrza Polski w piłkę nożną.

Wiele razy można było też zobaczyć fotki zawodników z meczów tej drużyny. Kiedy jednak jeden z zawodników, Michał „MICHU” Müller zamieścił zdjęcie krzesła gamingowego z widocznym stadionem Legii w tle, chyba nikt nie ma wątpliwości, w którym miejscu odbywa się bootcamp.

Za granicą wiele organizacji sportowych zaczyna inwestować w e-sport np. Manchester United, Vfl Wolfsburg, czy Schalke 04. Jest to coraz bardziej popularne zjawisko, więc może i przyszło ono do Polski. Ale dopóki nie usłyszymy oficjalnego ogłoszenia, możemy tylko domniemać.

Legia Warszawa byłaby idealnym kandydatem na rozszerzenie swojej działalności o e-sport. Klub ten nie tylko jest najnowocześniejszy w Polsce, ale ma również świetną infrastrukturę. Dodatkowo stanowisko Dyrektora Marketingu zajmuje Wiktor Cegła, który niegdyś był mocno związany z grami komputerowymi – pełnił między innymi funkcję Managing Directora w gram.pl.

źródło: cybersport.pl

 

1 komentarz