LGP w kombinacji norweskiej: Gerard najlepszy w Oberhofie. Kupczak znów na podium!

Aktualizacja: 24 sty 2023, 14:37
1 wrz 2019, 17:15

Za nami drugi konkurs LGP w Oberhofie. Zawody zostały przeprowadzone na skoczni dużej i trasie biegowej, której długość wyniosła 10 kilometrów. Bardzo dobrze spisał się Szczepan Kupczak, który zajął 3. lokatę!

Po serii skoków na prowadzeniu znajdował się Antoine Gerard. Francuz uzyskał 131 metrów i zdobył 125,4 pkt. Na trasę biegową przystępował z 3 sekundową przewagą nad zajmującym 2. lokatę – Julianem Schmidem. Skok Niemca wyniósł 129,5 metra.

Na skoczni wreszcie pełnie swoich umiejętności pokazał Szczepan Kupczak. Polak odkrył patent na trudną technicznie skocznie uzyskując 128,5 metra. W rezultacie stracił do Francuza tylko 18 sekund zajmując po skoku 4. lokatę.

Lider letniego cyklu zajmował 8. miejsce.

Kolejna odsłona rywalizacji nie zmieniła zwycięzcy, który na metę przybiegł z czasem . Podium uzupełnił IIkka Herola z Finlandii oraz niespodziewanie nasz Szczepan Kupczak. Polak stracił do triumfatora nieco ponad 6 sekund.

Dodajmy, że Herola zajmował po serii skoków 6. pozycję, a jego rezultat wyniósł 131,5 metra.

Czołową dziesiątkę uzupełnili: Laurent Muhlethaler (Francja), Lukas Greiderer (Austria), Julian Schmid (Niemcy), Ero Hirvonen (Finlandia), Samuel Costa (Włochy), Fabian Riessle oraz Franz-Josef Rehrl (obaj Austria).

Po punkty sięgnął także Adam Cieślar, który linię mety przekroczył na 30. lokacie. Polski zawodnik startował z 37. pozycji.

Na 44. miejscu zawody ukończył Piotr Kudzia, zaś z okrążeniem straty przybiegł Wojciech Marusarz.