Strona główna Sporty zimowe Kombinacja norweska LGP w kombinacji norweskiej: Polacy rozpoczęli rywalizację

LGP w kombinacji norweskiej: Polacy rozpoczęli rywalizację

0
FOTO: zimbio.com

Polsce kombinatorzy włączyli się do rywalizacji w zawodach Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej 2019. Pierwszym przystankiem – Klingenthal.

Inauguracja sezonu letniego nastąpiła kilka dni temu w niemieckim Oberwiesenthal, a już dziś możemy śledzić poczynania z Klingenthal. Druga niemiecka miejscowość gości również Polaków, którzy z różnym szczęściem poradzili sobie w dziś rozgrywanej rundzie prowizorycznej.

Na uwagę zasługuje postawa Szczepana Kupczaka, który ze skokiem na odległość 130 metrów zajął 6. miejsce. W przypadku odwołania na jutro zaplanowanej serii konkursowej, jego strata czasowa wynosi minutę i cztery sekundy.

Najlepiej poradził sobie Japończyk – Akito Watabe, który uzyskał 139 metrów. Zawodnik ten wygrał już pierwsze zawody, w których na podium stanęli także Franz-Josef Rehrl z Austrii i jego młodszy brat – Yoshito Watabe.

Warto zauważyć, iż o wynikach niedzielnej rywalizacji zdecydowała właśnie runda prowizoryczna, którą przeprowadzono w sobotę.

Na skoczni pojawili się również pozostali Polacy, którzy zajęli następujące lokaty:

  • 24. miejsce – Piotr Kudzia
  • 38. miejsce – Wojciech Maruszarz
  • 41. miejsce – Adam Cieślar

Zawody, które zaplanowano na środowe popołudnie będą się składać z biegu ze startu wspólnego na 10 km i ewentualnej serii skoków, która rozpocznie się o 19:30.

 

Komentarze