LGP w kombinacji norweskiej: Rehrl wygrywa w Oberhofie. Polacy… daleko

Aktualizacja: 13 sty 2023, 14:40
31 sie 2019, 20:27

Austriak, Franz-Josef Rehl, wygrywa sobotnie zawody LGP w Oberhofie.

Rywalizacja rozpoczęła się od serii skoków, w której zwyciężył współlider cyklu – Franz-Josef Rehrl. Austriak uzyskał 137 metrów czym wypracował sobie przewagę wynoszącą 15 sekund. 2. pozycję zajął Akito Watabe. Drugi z liderów skoczył 131,5 metra. Najlepszym z Polaków był po skoku Szczepan Kupczak. Trzeci skoczek rywalizacji w Klingenthal zajął 16. pozycję ze skokiem na 118 metrów. Jak sam przyznał nie do końca dobrze wczuł się w ten obiekt, którego cechą jest krótki prób. W rezultacie przystąpił do biegu ze stratą dwóch minut. Cztery sekundy wcześniej ruszył do walki Piotr Kudzia, który na skoczni uzyskał 121,5 metra.

Z niezłej pozycji walkę na trasie biegowej rozpoczął Wojciech Maruszarz. Po skoku na odległość 121 metrów zajmował 21. lokatę. Dopiero 49. był Adam Cieślar, który skoczył zaledwie 94 metry.

Bieg zweryfikował ostateczne wyniki. Po pewne zwycięstwo sięga Rehl, który przybiega na metę z czasem dwudziestu jeden minut, pięćdziesięciu i dwóch dziesiątych sekundy. 2. pozycja przypada Akito Watabie, który traci pozycję współlidera LGP. Japończyk minął linię mety z ponad dwudziestosiedmio sekundową stratą. Podium uzupełnia Włoch – Samuel Costa, który w serii skoków zajął 7. lokatę.

Z polskich sportowców punkty wywalczył tylko Szczepan Kupczak, który zajął 29. miejsce. Do zwycięzcy stracił nieco ponad dwie minuty.

Na 40. pozycji sklasyfikowany został Wojciech Marusarz, 42. był Piotr Kudzia, zaś na 44. lokacie uplasował się Adam Cieślar.