Liga Mistrzyń siatkarek: PGE Rysice Rzeszów z ważnym zwycięstwem. Polski zespół o krok od awansu

Aktualizacja: 7 gru 2023, 21:06
7 gru 2023, 19:55

W meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzyń w siatkówce PGE Rysice Rzeszów pokonały 3:1 (25:23, 25:16, 23:25, 25:18) belgijski Asterix Avo Beveren. Dzięki tej wygranej wicemistrzynie Polski umocniły się na drugim miejscu w grupie D. Zespół Stephane’a Antigi ma coraz większe szanse na awans do fazy play-off prestiżowych rozgrywek.

Zespół z Podkarpacia lepszy od Asterix Avo Beveren. Awans do 1/8 finału na wyciągnięcie ręki

Przed czwartkowym spotkaniem Rysice miały na koncie zwycięstwa nad VC Stuttgart i Asterix Avo Beveren oraz porażkę z naszpikowanym gwiazdami Imoco Volley Conegliano. Z kolei belgijski zespół poza przegraną z rzeszowskim klubem okazał się również słabszy od ekip z Niemiec i Włoch.

Siatkarki z Rzeszowa w rewanżowym pojedynku, który odbył się w hali na Podpromiu były faworytkami i potwierdziły to na parkiecie. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, ale w pewnym momencie belgijski zespół prowadził różnicą trzech punktów. Rysice odrobiły jednak straty i wygrały w inauguracyjnym secie 25:23. W drugiej odsłonie przewaga wicemistrzyń Polski była już bezdyskusyjna, co przełożyło się na wygraną 25:16.

Trzeci set ponownie był zacięty i zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Asterix Avo Beveren (23:25). Podrażnione Rysice przypieczętowały zwycięstwo w czwartej partii, którą wygrały 25:18. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole prowadzonym przez Stephane’a Antigę była Ann Kalandadze, która zdobyła 21 punktów.

Po wygranej nad klubem z Breveren polski zespół ma już na koncie osiem punktów. Rysice są coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzyń. Przewaga nad sklasyfikowanym na trzeciej lokacie Stuttgartem wynosi już cztery punkty. Wiele wskazuje na to, że grupę D wygra Conegliano.