Siatkarska Liga Narodów: Polska wygrywa z Iranem! Potrzebowaliśmy pięciu setów

Aktualizacja: 8 cze 2023, 22:20
8 cze 2023, 13:16

Rozgrywany w Nagoi turnieju Ligi Narodów Polscy siatkarze rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad Francją, ale już w drugim meczu pojawiły się pewne problemy. Nasza reprezentacja przegrała dwa pierwsze sety w spotkaniu z Iranem, ale ostatecznie wygrała 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13). Kolejnym przeciwnikiem Biało-czerwonych będzie Bułgaria.

Polska – Bułgaria (09.06): Gdzie oglądać? Transmisja z meczu w Lidze Narodów

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polska z drugą wygraną w Lidze Narodów

W pierwszej serii spotkań nasi siatkarze pokonali 3:1 aktualnych mistrzów olimpijskich Francję. Z kolei Iran nie nawiązał nawet walki z Japonią i przegrał 3:0. Zdecydowanymi faworytami czwartkowego meczu byli Polacy. Pierwsze dwa sety były jednak bardzo wyrównane, a w ostatnich akcjach lepiej grał zespół z Azji i zdobywał decydujące punkty.

W inauguracyjnej partii siatkarze Nikoli Grbicia prowadzili 22:21, ale chwile później było już 23:25. Druga odsłona miała podobny przebieg i najczęściej grano punkt za punkt. Niestety w końcówce seta ponownie lepszy był Iran i wygrał 25:23. Po krótkiej przerwie doszło do metamorfozy Biało-czerwonych i już na początku trzeciego seta nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie 5:2. W pewnym momencie Polska prowadziła nawet różnicą sześciu punktów, a ostatecznie wygrała 25:21.

Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia jeszcze lepiej zaprezentował się w czwartej partii, którą wygrał 25:15. Irańczycy nawiązali jeszcze walkę tie-breaku, ale tym razem w decydujących akcjach lepsi okazali się byli mistrzowie świata, którzy wygrali 15:13. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:2 Kolejnym przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie Bułgaria. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 9 czerwca o godzinie 9:10.