Lijewski po wysokiej porażce z Norwegią: Popełniliśmy trochę głupot

12 sty 2024, 09:22

Szczypiorniści reprezentacji Polski rozpoczęli zmagania na Euro 2024 od wyraźnej porażki 21:32 z faworyzowanymi Norwegami. Po zakończeniu spotkania selekcjoner Biało-Czerwonych Marcin Lijewski bez skrupułów ocenił postawę swoich zawodników.

Bolesna porażka Polaków z Norwegami

Polscy szczypiorniści zanotowali bolesny początek mistrzostw Europy 2024, które odbywają się w Niemczech. Choć w pojedynku z Norwegami, jednym z kandydatów do medalu, nie byli faworytami, to przebieg spotkania uwydatnił wszystkie ich braki. Rywale byli lepsi w każdym aspekcie gry.

Choć Biało-Czerwoni na początku prowadzili 3:0, norwescy szczypiorniści szybko odrobili straty i na przerwę schodzili z prowadzeniem 15:10. Po zmianie stron Polacy nie byli w stanie dogonić Norwegów, którzy systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie dała im pewne zwycięstwo 32:21.

Lijewski szczerze ocenił postawę Polaków

Trener Marcin Lijewski określił to spotkanie “rozczarowaniem”. – Mieliśmy bardzo dobry początek i można było sobie dużo po tym obiecywać, ale przez własne błędy sami wyrzuciliśmy się z gry. To mnie martwi, że wpadliśmy w ślepy zaułek, z którego nie potrafiliśmy się wygrzebać. Norwegowie to klasowy zespół i nie można sobie pozwalać na takie chwile słabości – skomentował po meczu.

Selekcjoner Polaków bez ogródek wskazał, jakie rzeczy należy poprawić w kolejnym meczu. – Trzeba grać przez 60 minut z taką szczelną i agresywną obroną. Z tych pierwszych 15 minut można wiele wyciągnąć, ale nas będzie interesowało głównie te pozostałe 45 minut, gdzie popełniliśmy trochę głupot – stwierdził.

Reprezentanci Polski będą mieli szansę na rehabilitację już w sobotnie popołudnie. W drugim grupowym spotkaniu Biało-Czerwoni zagrają ze Słowenią (18:00), która w czwartek pokonała 32:29 Wyspy Owcze.

Euro 2024: Słaby start Polski. Norwegowie byli na innym poziomie