Linda Weiszewski z brązowym medalem mistrzostw świata juniorów

Aktualizacja: 21 sty 2024, 11:16
20 sty 2024, 19:01

Polska bobsleistka Linda Weiszewski sięgnęła w sobotę po brązowy medal mistrzostw świata juniorów, które rozgrywane są w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz. Pierwsze miejsce w rywalizacji monobobów kobiet zajęła reprezentantka gospodarzy Debora Annen, druga była natomiast Niemka Diana Filipszki.

Weiszewski z pierwszym krążkiem rangi mistrzostw świata

Już po pierwszym przejeździe Linda Wieszewski plasowała się w Sankt Moritz na trzeciej pozycji. Polka przed drugą próbą miały 0,11 sekundy przewagi nad czwartą Charlotte Candrix. Na szczęście nasza zawodniczka utrzymała swoje miejsce. Po zsumowaniu dwóch czasów Wieszewski była od Niemki o 0,06 sekundy szybsza. Tym samym stanęła podium mistrzostw świata juniorów.

Pierwsze miejsce zajęła w sobotę Debora Annen. Szwajcarka na metę najstarszy i jedynego na świecie naturalnego toru bobslejowego wpadła z czasem 2:28.54. Druga była Niemka Diana Filipszki, która trasę Olympia Bob Run St. Moritz-Celerina pokonała o 0,01 sekundy wolniej.

Dla Polki brązowy medal jest pierwszym krążkiem zdobytym na zawodach rangi mistrzostw świata.