Linette i Pera odpadają z US Open. Przegrały w ćwierćfinale debla

5 wrz 2023, 21:56

Magda Linette i Bernarda Pera zakończyły udział w deblowej rywalizacji podczas wielkoszlemowego US Open. Polsko-amerykański duet przegrał w trzech setach z Amerykanką Jennifer Brady i Brazylijką Luisą Stefani, kończąc swój występ w turnieju na ćwierćfinale.

Linette i Pera odpadają z US Open

Zarówno Magda Linette, jak i Bernarda Pera dość wcześnie odpadły z singlowej rywalizacji w US Open. Polka przegrała w drugiej rundzie 1:6, 6:2, 2:6 z Jennifer Brady, natomiast Amerykanka dała się pokonać 6:4, 3:6, 3:6 Jelenie Ostapenko, która później wyeliminowała z turnieju Igę Świątek.

W ćwierćfinale debla Polka i Amerykanka musiały gonić rezultat. W pierwszym secie miały dwukrotnie szansę na wygranie partii, ale nie wykorzystały prowadzenia 5:3 i 5:4. Ostatecznie o losach seta decydował tie-break, w którym Brady i Stefani wygrały 7:1.

Drugiego seta polsko-amerykański duet rozpoczął udanie – od szybkiego wyjścia na prowadzenie 3:0. Choć Linette i Pera dały się przełamać do stanu 4:3, po chwili zrewanżowały się rywalkom tym samym, a następnie dopełniły dzieła i wygrały 6:3.

Decydujący set był w pewnym sensie odwróceniem sytuacji z drugiej partii. W dwóch pierwszych serwisach Linette i Pera dały się przełamać, dzięki czemu Brady i Stefani prowadziły 3:1. Była to wystarczająca przewaga, aby utrzymać ją do końca seta i triumfować 6:3.

Magda Linette/Bernarda Pera vs Jennifer Brady/Luisa Stefani (1)6:7, 6:3, 3:6

Jennifer Brady i Luisa Stefani awansowały tym samym do półfinału rywalizacji deblowej podczas US Open. O możliwość gry w finale powalczą z lepszym z duetów z pary Laura Siegemund/Wiera Zwonariowa – Wiktoria Azarenka/Beatriz Haddad Maia.