Linette odpada z turnieju w Nottingham. Nie będzie “polskiego” ćwierćfinału

16 cze 2023, 10:58

Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette niespodziewanie odpadła z turnieju WTA 250 w Nottingham już w drugiej rundzie. Polka w dwóch setach przegrała ze znacznie niżej notowaną Jodie Burrage, która w ćwierćfinale zmierzy się z Magdaleną Fręch.

Nieoczekiwana porażka Magdy Linette

Magda Linette rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 250 w Nottingham od starcia z kwalifikantką Olivią Gadecki (136. WTA). Australijka postawiła naszej tenisistce dość trudne warunki, ale ostatecznie to Linette wygrała 6:4, 6:4. W drugiej rundzie Polka mierzyła się z Brytyjką Jodie Burrage (131. WTA).

W pierwszym secie nasza zawodniczka rozpoczęła od wygrania trzech pierwszych gemów i do stanu 4:1 w zupełności kontrolowała to, co dzieje się na korcie. Później jednak Brytyjka odrobiła straty i wygrała kolejne trzy gemy, a kluczowy moment miał miejsce w 11 gemie, w którym Linette dała się przełamać. Po chwili przegrała pierwszą partię 5:7.

W drugim secie Burrage szybko wyszła na prowadzenie 2:0, ale Linette zdołała doprowadzić do remisu 3:3. Na nic więcej nie było jednak jej stać – brytyjska tenisistka zwyciężyła trzy następne gemy, w tym dwa przy serwisie Polki i wygrała 6:3.

Magda Linette (21. WTA) vs Jodie Burrage (131. WTA) 5:7, 3:6

Porażka Linette oznacza, że w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Nottingham nie dojdzie do polskiego starcia. Ciesząca się z awansu do tej fazy Jordi Burrage zmierzy się bowiem z Magdaleną Fręch (77. WTA).