ITF Cagnes sur Mer: Linette zdobyła tytuł!

8 maj 2016, 16:34

Magda Linette wygrała turniej ITF we francuskim Cagnes sur Mer. W finałowym meczu Polka pokonała reprezentantkę Niemiec Carinę Witthoeft. Zwycięstwo pozwoli Polce na awans do czołowej setki rankingu i zachowanie szans na kwalifikację olimpijską.

W drodze do finału, Linette wygrała cztery spotkania. Pokonała między innymi Serbkę Aleksandrę Krunić, Szwajcarkę Stefanie Voegele i Ukrainkę Marynę Zaniewską. Przed meczem o tytuł, Polka straciła tylko jednego seta – w półfinale z Zaniewską.

Z kolei rywalka polskiej tenisistki, przegrała po jednym secie w starciach w 1/8 finału, w ćwierćfinale i w półfinale. Wydawała się jednak minimalną faworytką w pojedynku z Polką. To Niemka była najwyżej rozstawioną tenisistką w tym turnieju.

Pierwszy set finałowego meczu znakomicie zaczął się dla Linette, która wypracowała sobie sporą przewagę i prowadziła 4:0. Potem dwa kolejne gemy wygrała Witthoeft, ale Polka zdołała utrzymać wystarczającą przewagę i wygrała pierwszego seta 6:3.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Obie tenisistki szły łeb w łeb, nie dając odskoczyć rywalce. Do stanu 5:5 obie zawodniczki po razie przegrały swoje gemy serwisowe. Od tego momentu Linette wygrała dwa kolejne gemy i zwyciężyła drugiego seta 7:5.

Dzięki znakomitemu występowi we Francji, Linette powróci do najlepszej setki światowego rankingu tenisistek. Polka najprawdopodobniej będzie zajmować miejsce w dziewiątej dziesiątce zestawienia WTA.

Cagnes sur Mer, Francja, ITF (pula nagród: 100.000$), finał:

Magda Linette, Polska [4] – Carina Witthoeft, Niemcy [1]  6:3, 7:5