LM siatkarzy: Wielkie emocje i tie-break w meczu Jastrzębskiego Węgla

21 lut 2024, 23:12

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w środę zmierzyli się w 1/4 finału Ligi Mistrzów siatkarzy z Gas Sales Daiko Piacenza. Niestety, podopieczni Marcelo Mendeza przegrali po zaciętym pojedynku 2:3 (25:19, 28:30, 16:25, 25:22, 11:15).

Jastrzębski Węgiel z punktem przed meczem rewanżowym

Mistrzowie Polski przegrali w środę, chociaż mecz we Włoszech zaczął się dla zespołu z PlusLigi bardzo dobrze. Jastrzębianie wygrali pierwszego seta, a zwycięstwo 25:19 przypieczętował atakiem Tomasz Fornal. Od kolejnej partii znacznie lepiej zaczęli prezentować się gospodarze. Ekipa z Italii wygrała drugiego seta 30:28, natomiast trzeciego aż 25:16.

Polski zespół doprowadził jeszcze do tie-breaku, ale w tym lepsi okazali się siatkarze z Półwyspu Apenińskiego. Jastrzębski Węgiel przegrał, ale co niezwykle istotne, zdobył punkt w wyjazdowym spotkaniu. To niezły prognostyk przed meczem rewanżowym. Drugie spotkanie zostanie rozegrane 28 lutego w Jastrzębiu-Zdroju.

Puchar CEV: Fenerbahce bez żadnych szans. Asseco Resovia krok od finału

Źródło:polski-sport.pl