Strona główna Sporty zimowe Kombinacja norweska LMP w kombinacji norweskiej: Najlepsi oceniają zawody w Szczyrku

LMP w kombinacji norweskiej: Najlepsi oceniają zawody w Szczyrku

0
Foto: PZN

Po sobotnich zmaganiach Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, niedziela była dniem walki dla kombinatorów norweskich. Co ciekawe ze złotego medalu nie cieszył się najlepszy Polak tegorocznej Letniej Grand Prix, a Adam Cieślar. 

Na skoczni mam duże rezerwy, ale wiem nad czym muszę pracować, aby te moje skoki były lepsze. Muszę przyznać, że w konkursie oddałem taki skoki, na jaki stać mnie w tym momencie. Przed biegiem były nie duże straty, dzięki czemu na trasie dużo się działo, było bardzo ciekawie, a walka o wygraną trwała do końca – mówi tegoroczny mistrz.

Czy więc reprezentacja Polski w kombinacji norweskiej ma jednego świetnego skoczka i jednego świetnego biegacza? Przypomnijmy, iż jednym z najlepszych skoczków wśród kombinatorów na świecie jest właśnie Kupczak, który jedno z osiągniętych w tym roku podiów LGP wywalczył dzięki możliwości rywalizowania najpierw w biegu, a dopiero później odrabiania strat na skoczni.

Biegowo jestem na dobrym poziomie, co też pokazałem na trasie tego biegu – mówi Cieślar.

Kupczak nie jest jednak rozczarowany. Polak wciąż szuka optymalnej formy przed zimowym sezonem.

Całkiem dobrze zaprezentowałem się pod względem biegowym i na ten moment jestem zadowolony z mojej dyspozycji. Starałem się trzymać dystans od atakujących, jednak samotny bieg przez większość trasy dał mi się we znaki i nie dałem rady odeprzeć ostatniego ataku Adama – komentuje najlepszy polski dwuboista Letniej Grand Prix 2019.

Kupczak dodał, że coraz więcej pracuje nad poprawą formy biegowej, co nieco pogarsza jego umiejętności latania.

Co do skoku to nie był on najlepszy, jeszcze brakuje mi sporo do naprawdę dobrego skakania. Poprawa na trasie biegowej po części jest tego przyczyną. Do zimy mamy jeszcze trochę czasu na trening, wykorzystam go dobrze na poprawę ostatnich detali i większą uwagę zamierzam skupić właśnie na treningu skokowym. Mam nadzieję, że mój plan się powiedzie. Teraz pozostaje pracować i czekać na efekty w zimie – komentuje srebrny medalista LMP 2019.

Źródło i Fotografia: PZN

Komentarze