LMP w kombinacji norweskiej: Wyniki mocno zaskakujące

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:44
13 paź 2019, 16:28

Najlepszy polski kombinator norweski ostatnich lat i dwukrotnie zajmujący miejsce na podium w zawodach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix nie zdołał zostać letnim mistrzem Polski 2019. Szczepan Kupczak niedzielną walkę zakończył na 2. miejscu, zaś złoto powędrowało do Adama Cieślara.

Adam Cieślar wywalczył w poprzednim sezonie Pucharu Świata 52 punkty, co dało 42. pozycję. Kupczak zakończył rywalizację na 35. miejscu z dorobkiem 88 oczek.

Po serii skoków liderem był Dawid Jastrząbek, który ostatecznie uplasował się na 6. lokacie. Jego strata do Cieślara wyniosła dwie i trzydzieści jeden sekund.

Łączny czas triumfatora na mecie biegu na 10 kilometrów wyniósł dwadzieścia cztery minuty i dwadzieścia cztery sekundy. Wcześniej na normalnym obiekcie w Szczyrku poszybował na odległość 92,5 metra, co plasowało go na 7. lokacie.

Skład podium uzupełnili Szczepan Kupczak i Paweł Twardosz. Najlepszym z zawodników gości został z kolei Sander Koldberg, który był 4.