Łomża Industria Kielce wygrywa w Lidze Mistrzów. Barcelona będzie kolejnym rywalem

15 wrz 2022, 11:05

W meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów szczypiorniści Łomży Industrii Kielce pokonali HBC Nantes 40:33 (23:18). Środowy mecz charakteryzował się doskonałym tempem, ale też widać było zdecydowanie braki w defensywie obu zespołów. Najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiej ekipy był zdobywca 6 bramek Nicolas Tournat.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Industria Kielce zaczyna Ligę Mistrzów od wysokiej wygranej

Kielczanie inauguracyjny mecz Ligi Mistrzów rozegrali we własnej hali. Atut własnego boiska było widać już od samego początku spotkania, a w pewnym momencie mistrzowie Polski prowadzili już nawet 9:3. Trener HBC Nantes poprosił wówczas o przerwę, po której rywali Polaków zaczęli grać zupełnie inaczej. W pewnym momencie Francuzi zniwelowali stratę do dwóch punktów (14:12) i wydawało się, że Industrii zwycięstwo może wymknąć się z rąk.

Kielczanie zmobilizowali się jednak do lepszej gry i pierwszą połowę skończyli z pięciopunktową przewagą (23:18). Podopieczni Tałanta Dujszabejewa doskonale spisywali się także w drugiej partii. Ostatecznie wygrali całe spotkanie 40:33, a najwięcej punktów zdobył Nicolas Tournat.

Zawodnicy z Kielc mają jednak świadomość, że kolejne spotkania mogą być znacznie bardziej wymagające. Potwierdził to białoruski obrotowy mistrza Polski, czyli Arciom Karalok, który przyznał, że polska ekipa nie jest jeszcze w swojej szczytowej formie i ma jeszcze dużo miejsca na poprawę.

Spodziewaliśmy się zwycięstwa, ale jego rozmiary nie mają już dla mnie żadnego znaczenia. W Lidze Mistrzów najważniejsze są dwa punkty, tylko to się liczy […]Jeszcze nie jesteśmy w najlepszej formie, chcemy utrzymywać rytm przez 60 minut, a dziś czasem nam tego brakowało. Chcemy biegać i biegać. Z każdym meczem będzie jednak coraz lepiej – powiedział po meczu Karalok.

W następnej kolejne Ligi Mistrzów kielczanie zagrają na wyjeździe z FC Barceloną. Drużyna z Hiszpanii jest triumfatorem zeszłej edycji tych prestiżowych rozgrywek. Łącznie Duma Katalonii ma na koncie 11 triumfów w Lidze Mistrzów. Mecz Łomża Industria Kielce – FC Barcelona odbędzie się 22 września.