niedziela, 2 października, 2022

Łomża Industria Kielce zagra w KMŚ! Polski klub dostał dziką kartę

Doskonałe wiadomości dla wszystkich fanów polskiej piłki ręcznej. Łomża Industria Kielce powalczy o triumf w klubowych mistrzostwach świata, które już w październiku odbędą się w Arabii Saudyjskiej. Mistrzowie Polski dostali dziką kartę, którą przyznała im Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF).

Łomża Industria Kielce po raz drugi w historii zagra w KMŚ

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wczoraj 59. urodziny obchodził Bertus Servaas, prezes klubu z Kielc. Doskonały prezent zrobiła mu z tej okazji Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF). Przyznała ona bowiem ekipie z województwa świętokrzyskiego dziką kartę. Dzięki niej Kielczanie zagrają w turnieju Super Globe.

Dla Łomży Industria Kielce będzie to drugi występ w klubowych mistrzostwach świata (KMŚ). Mistrzowie Polski pierwszy raz uczestniczyli w IHF Super Globe w 2016 roku. Wtedy na turniej dostali się dzięki wygraniu Ligi Mistrzów. Niestety, polski zespół przegrał w półfinale z PSG (25:29). Ostatecznie Kielczanom udało się jednak stanąć na najniższym stopniu podium.

Bardzo ładny prezent urodzinowy od IHF. Zaprezentujemy się na Super Globe. Jestem za to bardzo wdzięczny, gdyż jest to wyraz szacunku dla naszego klubu i naszych kibiców – powiedział prezes klubu Bertus Servaas.

Klubowe mistrzostwa świata 2022 odbędą się w dniach 17-23 października. Dotychczas ujawniono ośmiu z dwunastu uczestników tego turnieju. Oprócz Łomży Industria Kielce w Arabii Saudyjskiej pojawią się takie zespoły jak: SC Magdeburg, Barcelona, Al-Kuwait Club, Al Ahly, Sydney Uni, HC Taubate oraz SL Benfica.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pozostałe miejsca przyznane zostaną dla najlepszej drużyny Ameryki Północnej i Karaibów, zwycięzcy Superpucharu Arabii Saudyjskiej, a także dwóm wybranym przez organizatorów ekipom.

To już koniec Łomży Vive Kielce. Poznaliśmy nową nazwę klubuPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA