Łomża Vive Kielce zagra w Final Four Ligi Mistrzów! Piąty awans w ciągu dekady

Aktualizacja: 19 maj 2022, 09:56
19 maj 2022, 08:33

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce zagrają w Final4 Ligi Mistrzów. Zawodnicy prowadzeni przez Tałanta Dujszebajewa  w środowy wieczór pokonali francuskie Montpellier HB 30:22 i ponownie zameldowali się w ścisłej europejskiej czołówce.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Łomża Vive Kielce bez litości dla rywali z Francji

Mistrzowie Polski rozprawili się z przeciwnikami z Lazurowego Wybrzeża w naprawdę imponującym stylu. W poprzednim tygodniu pokonali Montpellier HB na ich boisku w stosunku 31:28. Z kolei w środowy wieczór Łomża Vive Kielce gościła Francuzów na swoim obiekcie. Tam naszym rodzimym szczypiornistom poszło jeszcze lepiej. Kielczanie w Hali Legionów triumfowali 30:22 (15:8).

Dzięki zwycięstwu Kielczanie wracają do Final4 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych po trzech latach przerwy. Ostatni raz do turnieju finałowego awansowali w 2019 roku. Wówczas zajęli jednak miejsce tuż poza podium. Do tej pory zespół z Kielc grał w Final4 Ligi Mistrzów już cztery razy. Drużyna największy sukces osiągnęła w 2016 roku, kiedy to udało jej się wygrać prestiżowe rozgrywki.

Piąty awans do finałowego turnieju w ciągu ostatniej dekady stawia polski w ścisłej europejskiej czołówce. Częściej dokonywały tego tylko FC Barcelona oraz węgierski Telekom Veszprem. Z kolei THW Kiel i PSG stoczą w czwartek bój o szósty awans do Final4 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Turniej finałowy będzie miał w niemieckiej Kolonii. Zaplanowano go na 18-19 czerwca.