Łosiak i Bryl lepsi od Austriaków. Powalczą o finał mistrzostw Europy

Aktualizacja: 18 paź 2022, 15:29
20 sie 2022, 16:16

Bartosz Łosiak i Michał Bryl mogą być kolejnymi Polakami, którzy przywiozą do kraju medale z mistrzostw Europy w Monachium. W ćwierćfinale turnieju w siatkówce plażowej biało-czerwoni zawodnicy okazali się lepsi od reprezentantów Austrii, z którymi wygrali 2:1.

Łosiak i Bryl zagrają w półfinale ME w Monachium

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Philipp Waller i Robin Siedl długo nie zapomną sobotniego meczu na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Austriacy, którzy mierzyli się z polskim duetem Łosiak – Bryl już w drugim secie mieli piłkę meczową. Ostatecznie zmarnowali jednak swoją szansę i przegrali ćwierćfinałowe starcie z biało-czerwonymi w stosunku 2:1.

Przełomowym momentem w drugiej części gry było trafienie w siatkę przez Siedla przy stanie 20:19. Zamiast zakończyć mecz rywale Łosiaka i Bryla pozwolili na wyrównanie, a następnie posłali piłkę na aut.

Od tego czasu Polacy przejęli już inicjatywę. Wygrali drugiego seta 22:20, doprowadzając do wyrównania, a następnie okazali się znacznie lepsi w tie-breaku. Wówczas ograli Austriaków w stosunku 15:11.

Dzięki temu to Polacy awansowali do półfinału turnieju siatkówki plażowej w Monachium. Warto dodać, że to ostatnia para z naszego kraju, która liczy się w walce o medal w tej konkurencji. W piątkowe południe w 1/8 finału odpadli Piotr Kantor i Maciej Rudol. Polacy ulegli Czechom Perusicowi i Schweinerowi, którzy teraz zmierzą się właśnie z parą Bryl – Łosiak.