Łosiak i Bryl z brązem na mistrzostwach świata w siatkówce plażowej!

Aktualizacja: 16 paź 2023, 19:57
15 paź 2023, 22:13

Bartosz Łosiak i Michał Bryl bez większych problemów poradzili sobie z amerykańską parą Crabb Tr./Brunner i na trwających mistrzostwach świata w meksykańskiej Tlaxcali sięgnęli po brąz. Jest to pierwsza polska para w historii, która osiągnęła taki wynik na MŚ. Wynik w obu setach: 21-17, 21-18.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Pierwszym wielkim wyzwaniem pary Łosiak/Bryl w kluczowej fazie turnieju było spotkanie ćwierćfinałowe. Tam rywalami biało-czerwonych byli rozstawieni z numerem trzecim Benesha i Partain. Polacy wygrali 21-19, 21-16 i zameldowali się w półfinale z mistrzami Europy ze Szwecji – Åhman i Hellvig. Niestety awans do wielkiego finału wymknął się Polakom w tie-breaku i pozostała im walka o trzecie miejsce (11:21, 22:20, 16:18).

Rywalami w starciu o brąz byli Amerykanie Crabb Tr./Brunner notowani na 24. miejscu światowego rankingu przed rozpoczęciem mistrzostw. Początek meczu o zajęcie najniższego miejsca na podium nastąpił o godzinie 20:00 czasu polskiego i po niespełna godzinie było już po sprawie. Łosiak i Bryl w pierwszym secie spokojnie krok po kroku dążyli do wygranej, zamykając seta wynikiem 21-17. Druga partia również rozpoczęła się korzystnie dla Polaków. Crabb Tr. i Brunner zdołali doprowadzić do remisu, ale finalnie szczęście i sportowa jakość była po naszej stronie.