Losowanie MŚ 2017 kobiet – wiemy z kim w grupie zagrają Polki!

We wtorkowe popołudnie reprezentantki Polski poznały swoje rywalki w fazie grupowej Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 1-17 grudnia bieżącego roku w Niemczech. Przypomnijmy, że biało-czerwone udział zawdzięczają dzikiej karcie, którą otrzymały od IHF. Bezpośredni baraż drużyna prowadzona przez Leszka Krowickiego przegrała z Rosjankami.

Ze względu na uczestnictwo turnieju w wyniku otrzymania przepustki poza eliminacjami Polki losowane były z szóstego, ostatniego koszyka. Każda grupa wygląda na bardzo mocną, ale już teraz można powiedzieć, ze Kinga Achruk i spółka nie trafiły najgorzej. Mianem grupy śmierci określona powinna być grupa C, gdzie wystąpią reprezentacje Danii, Rosji, Brazylii, Czarnogóry, Japonii oraz Tunezji. Szczególnie zestawienie pierwszej czwórki budzi podziw.

Nasze reprezentantki trafiły do grupy B, gdzie ich rywalkami będą Norweżki, Szwedki, Czeszki, Węgierki oraz Argentynki. Wyraźnymi faworytkami nie tylko do zwycięstwa w grupie, ale także do końcowego triumfu powinna być reprezentacja Norwegii. Bardzo groźna jest także ekipa Trzech Koron. Wydaje się, że biało-czerwone powinny walczyć o miejsca 3-4 z Madziarkami oraz Czeszkami.

Grupa A (Trewir):

Francja, Rumunia, Hiszpania, Słowenia, Angola, Paragwaj

Grupa B (Bietigheim-Bissingen):

Norwegia, Szwecja, Czechy, Węgry, Argentyna, Polska

Grupa C (Oldenburg):

Dania, Rosja, Brazylia, Czarnogóra, Japonia, Tunezja

Grupa D (Lipsk):

Holandia, Niemcy, Serbia, Korea Południowa, Chiny, Kamerun

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze