LPK w Klingenthal: Prevc wygrywa, Murańka drugi!

Aktualizacja: 17 sty 2023, 08:51
28 wrz 2019, 19:42

Domen Prevc wygrał sobotnie zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Bardzo dobrze zaprezentował się Klemens Murańka, który zajął 2. pozycję.

Sobotnie zawody rozegrano w niemieckim Klingenthal. Słoweniec uzyskał 136 i 131,5 metra, co pozwoliło zdobyć 261,8 pkt. Polak, który poszybował na 132 i 129 metrów przegrał z nim o ponad 10 punktów.

Podium uzupełnił Kanadyjczyk – Mackenzie Boyd-Clowes (135 i 131 m).

Do drugiej serii awansował również Stefan Hula, którego sklasyfikowano na 6. lokacie. Brązowy medalista z Pjongczangu zapisał przy swoim nazwisku 129 i 129 metrów.

Bez punktów zmagania ukończyli Andrzej Stękała (34. miejsce), Kacper Juroszek (37. miejsce), Adam Niżnik (47. miejsce) i Tomasz Pilch (57. miejsce).

Dzięki absencji Roka Justina oraz bardzo dobrej lokacie, Klemens Murańka przesunął się na pozycję lidera cyklu i zapewnił sobie triumf w całej klasyfikacji. Trzeci zawodnik zestawienia traci do niego 133 punkty. Do zakończenia zmagań pozostał tylko jeden konkurs!