Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie LPK w Rasnovie: Justin wygrywa, Hula na podium!

LPK w Rasnovie: Justin wygrywa, Hula na podium!

0
fot. Karolina Koster

Oddelegowany do startów w niższej klasie rozgrywkowej Stefan Hula pokazał pełnie swoich umiejętności wskakując na podium zawodów w Rasnovie. Polak, który skakał w Rumunii przy okazji zawodów LGP zajmował po pierwszym skoku 4. pozycję, lecz w wyniku gorszej próby rywali zdołał awansować na 3. miejsce. Zwycięzcą Słoweniec – Rok Justin.

Zawodnik ze Słowenii prowadził już po pierwszym skoku, w którym uzyskał 98 metrów. Na 2. miejscu sklasyfikowany był Mortiz Bauer z Niemiec, który ze skokiem na odległość 98 metrów tracił do Słoweńca zaledwie 1 pkt. Łączny dorobek Justina wyniósł 120,6 pkt. Trzecią lokatę zajmował Markus Schiffner z Austrii, zaś 4. był Stefan Hula. Polak uzyskał 91 metrów i tracił do austriackiego zawodnika ponad 5 punktów straty.

Wydawało się, że ciężko będzie wskoczyć na popularne pudło. Ostatecznie bardzo słaby wynik zanotował Bauer, który uzyskał zaledwie 80,5 metra. Tym samym na 2. lokatę przesunął się Schiffner (95 metrów), zaś Stefan Hula zajął 3. pozycję (90 metrów).

Po wygraną sięgnął Rok Justin, który w finałowym skoku wylądował na 88 metrze i pięćdziesiątym centymetrze. Bezpieczna przewaga pozwoliła utrzymać pozycję lidera, co w rezultacie przesuwa go na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK. Na 3. lokatę spada Stękała, a liderem wciąż pozostaje Klemens Murańka. Przewaga nieobecnego w Rumunii zawodnika zmalała do 29 punktów.

Znacznie gorzej spisali się pozostali Polacy. Do drugiej rundy awansował tylko Mateusz Gruszka, który zajął 28. pozycję.

Na pierwszej serii zawody zakończyli Jan Habdas, Kacper Juroszek, Adam Niżnik i Tomasz Pilch.

Komentarze