LPK w Stams: Klinec wygrywa w ostatnim konkursie

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:31
22 wrz 2019, 13:06

Słowenka, Ema Klinec, wygrała niedzielny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams. Punkty wywalczyły trzy biało-czerwone.

Po pierwszej serii liderką była wczorajsza triumfatorka – Eva Pinkelnig. Austriaczka uzyskała 109 metrów i z notą 119,2 pkt pewnie wyprzedzała pozostałe rywalki. Ostatecznie w drugiej rundzie uzyskała 106 metrów, co zepchnęło ją na 4. lokatę.

Tym samym po wygraną sięgnęła Ema Klinec. Słowenka po pierwszym skoku na odległość 109,5 metra zajmowała 4. lokatę, lecz dobry drugi skok (107,5 m) oraz sprzyjające czynniki punktowe wywindowały ją na 1. pozycję. Klinec zgromadziła 242,7 pkt co pozwoliło o dosłownie pół punktu wyprzedzić drugą – Marite Kramer z Austrii (110 i 110 m). Podium uzupełniła druga ze Słowenek – Ursa Bogataj (108,5 i 107 m).

W czołowej piątce uplasowała się również Josephine Pagnier (Francja).

W drugiej serii oglądaliśmy trzy Polki. 18. pozycję wywalczyła Anna Twardosz (85 i 89,5 m), 22. była Kinga Rajda (79,5 i 85,5 m), zaś 28. miejsce przypadło Joannie Szwab (81,5 i 77,5 m).

Bez punktów rywalizację ukończyły Nicole Konderla i Wiktoria Przybyła, które zajęły odpowiednio 33. i 41. miejsce.

Były to ostatnie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego 2019. Najlepszą zawodniczką cyklu okazała się Marita Kramer. Austriaczka zgromadziła 360 punktów.