Łukasz Różański mistrzem świata! Nokaut w pierwszej rundzie

23 kwi 2023, 00:37

Po siedmiu latach przerwy Polska znowu ma mistrza świata w boksie! Łukasz Różański pokonał Alena Babicia i zdobył pas federacji WBC w wadze bridgerweight. Polak znokautował przeciwnika już w pierwszej rundzie pojedynki. Zwycięstwa odnieśli również Laura Grzyb i Michał Cieślak, dzięki czemu zdobyli mistrzowskie pasy EBU.

Wielki sukces Łukasza Różańskiego

Konfrontacja Łukasza Różańskiego z Alenem Babiciem była głównym wydarzeniem gali Knockout Boxing Night 27 zorganizowanej w podrzeszowskiej hali G2A Arena. Chorwacki pięściarz zwlekał z wyjściem do ringu i ostatni pojedynek z karty walk rozpoczął się z opóźnieniem. Niesportowa zagrywka 32-letniego zawodnika nie przyniosła jednak zamierzonego efektu.

Łukasz Różański już chwilę po pierwszym gongu zaatakował rywala. Polak wyprowadzał ciosy seriami i przechodził do walki w półdystansie. Podejmował duże ryzyko, bo w pierwszej minucie Alen Babić kontrował i jego pojedyncze uderzenia dochodziły do głowy naszego pięściarza. W połowie rundy po dynamicznych ciosach Łukasza Różańskiego rywal znalazł się na deskach. Chorwat szybko wstał, ale był zamroczony i po kolejnym ataku sędzia przerwał rywalizację.

Wygrane Laury Grzyb i Michała Cieślaka

Pas mistrzyni Europy w wadze super koguciej zdobyła Laura Grzyb. Polka nie miała łatwego zadania, bo jej rywalka pokazała się z bardzo dobrej strony. Maria Cecchi liczyła na kontry i w wielu przypadkach przynosiło to zamierzony efekt, a jej ciosy często dochodziły do celu. Nasza zawodniczka była wszechstronniejsza i atakowała pojedynczymi ciosami na głowę i korpus przeciwniczki. Po dziesięciu wyrównanych rundach sędziowie nie byli jednomyślni i punktowali 98-92, 93-97 i 96-94.

Efektowne zwycięstwo odniósł boksujący w wadzę junior ciężkiej Michał Cieślak, a nagrodą był pas mistrza Europy. Polak od pierwszej minuty zepchnął Dylana Bregeona do defensywy i szukał wolnych przestrzeni do zadawania ciosów. W czwartej rundzie Francuz przyjął serię uderzeń i padł na matę ringu. Po kilku sekundach wstał, ale Michał Cieślak ponownie przeprowadził zmasowany atak i sędzia ringowy wyliczył rywala.

W ciekawym pojedynku wagi ciężkiej zaliczany do ścisłej światowej czołówki Martin Bakole nie dał szans niepokonanemu wcześniej Igorowi Szewedzuckiemu. Kongijczyk pokazał, że jego wyszkolenie techniczne jest na najwyższym poziomie i w trzeciej rundzie posłał rywala na deski. Ukraiński Hulk próbował jeszcze kontynuować pojedynek, ale nie odpowiadał na otrzymywane ciosy i sędzie przerwał walkę. Dzięki efektownej wygranej Martin Bakole przybliżył się do starcia o tytuł mistrza świata w królewskiej dywizji.

Wyniki gali KBN 27:

• Adrianna Jędrzejczyk (1-0, 1 KO) pokonała przez techniczny nokaut Monikę Lis (0-1)
  • Tobiasz Zarzeczny (3-0, 1 KO) pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Andrija Kuzmana (0-1)
  • Piotr Łącz (6-0, 6 KO) pokonał przez nokaut Milosa Budincica (2-5-1)
  • Laura Grzyb (9-0, 3 KO) pokonała niejednogłośną decyzją sędziów Marię Cecchi (8-2, 2 KO)
  • Steed Woodall (18-1-1, 11 KO) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Borisa Crightona (11-3, 7 KO)
  • Jeamie Tshikeva (5-0, 3 KO) pokonał przez nokaut Michała Bołoza (5-5-2, 5 KO)
  • Michał Cieślak (24-2, 18 KO) pokonał przez techniczny nokaut Dylana Bregeona (12-3-1, 3 KO)
  • Martin Bakole (18-1, 13 KO) pokonał przez techniczny nokaut Igora Szewedzuckiego (10-0, 8 KO)
  • Łukasz Różański (15-0, 14 KO) pokonał przez techniczny nokaut Alena Babicia (11-1, 10 KO)